REKLAMA
Strona główna Dywity Wójt Gminy Dywity wraz ze służbami mundurowymi podsumował rok 2018. Omówiono również...

Wójt Gminy Dywity wraz ze służbami mundurowymi podsumował rok 2018. Omówiono również plany na bieżący rok.

0
reklama TOP
Wójt Daniel Zadworny zaprosił na spotkanie noworoczne służby mundurowe funkcjonujące w Gmina Dywity. Na spotkaniu obecni byli n.in. Robert Fliciński, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie, Andrzej Górzyński, komendant miejski PSP w Olsztynie, Przemysław Macutkiewicz, kierownik posterunku policji w Dywitach, Andrzej Bochniak, kierownik posterunku straży gminnej w Tuławkach, a także przedstawiciele OSP: OSP Kieźliny, OSP Spręcowo, OSP Tuławki i OSP Brąswałd.

Wśród zaproszonych znalazła się tez Agnieszka Sakowska-Hrywniak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity. Spotkanie było okazją do podsumowania współpracy w 2018 roku, a także omówienia planów na 2019 rok. Wśród zadań zrealizowanych w 2018 roku dla jednostek OSP warto wymienić zakup nowego samochodu dla OSP Tuławki i rozbudowę remizy w tej miejscowości, zakup nowego sprzętu ratowniczego na kwotę ponad 46 tys. zł, czy kamery termowizyjnej dla OSP Spręcowo.

Gmina wsparła też zakup dwóch samochodów dla policji kwotą 20 tys. zł. Nasi strażacy ochotnicy interweniowali w 2018 roku aż 267 razy, to jest o 24 razy więcej niż w roku 2017. Zdecydowanie wzrosła liczba wyjazdów do pożarów (z 59 w 2017 roku do 109 w 2018 roku).
Podczas spotkania ze służbami minutą ciszy uczczono pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Źródło: UG Dywity

Napisz komentarz. Przypominamy o zachowaniu kultury w pisaniu komentarzy. Nikt nie jest anonimowy w internecie. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez podania przyczyny, zwłaszcza obraźliwych.

Dodaj swój komentarz.
Proszę podać swoje imię tutaj